Diodes - Zener - SingleCMDZ5250B BK CMDZ5250B BK-ND
CMDZ5250B BK-ND
5S-CMDZ5250B BK-ND
CMDZ5250B BK-ND
Central Semiconductor Corp
Product Description
| Packaging: | 5000 |
| Series: | Bulk |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 20V |
| Power - Max: | ??????5% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 250mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 25 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 100nA @ 15V |
| Operating Temperature: | 900mV @ 10mA |